NA RYBÁCH V SOKOLNICÍCH

Cílem stránek Spolku rybářů Sokolnice je podávat informace o životě našeho spolku, o naši historii a plánech do budoucna, dozvíte se termín plánované BRIGÁDY, či kdy a kde se bude konat ČLENSKÁ SCHŮZE, díky odkazu KALENDÁŘ AKCÍ budete celý rok v obraze. Vše potřebné pro chod života ve Spolku rybářů Sokolnice zjistíte v rubrice DOKUMENTY SRS.


Informace výboru SRS

Výbor SRS dává na vědomí členům SRS, že pro rok 2023 dochází ke změně poplatku za členství v SRS.

  • Dospělí: 500 Kč
  • Dětské: 300 Kč

Cena povolenky zůstává stejná, tzn:

  • Dospělí: 1000 Kč
  • Dětská: 500 Kč

Dále se stanovuje od ledna 2023 cena za pstruhovou hostenku na 350 Kč


Výbor SRS dává na vědomí členům SRS, že do konce roku 2022  je povolen lov kapra nad limit 15 ks za rok. Tzn., že je povoleno ponechat si neomezený počet kapra.
Tato vyjímka se týká pouze kapra!
Nadále platí dle řádu SRS, že je možno si ponechat v týdnu 2 ks kaprovité ryby.


Rybářské závody dospělých 2022

V sobotu 3.9.2022 se konaly tradiční Rybářské závody dospělých členů SRS. Závodů se aktivně zúčastnilo 22 lovících členů SRS.

Největší rybu chytil Martin Novák - jeseter 95 cm
1. místo: Martin Novák - 190 bodů
2. místo: Pavel Němeček - 158 bodů
3. místo: Jakub Furik - 128 bodů


Dětské rybářské dopoledne 2022

V neděli 28. srpna se konalo tradiční Dětské rybářské dopoledne. Soutěže se zúčastnilo 40 dětí, takže bylo kolem rybníku pěkně živo!
Malí rybáři dostali k povolence balíček s mlsáním, aby u vody zaměstnali i pusy a během lovu dostali ještě drobnou svačinku. Na ostrůvku pro ně byla dále přichystána limča, párek v rohlíku a skvělé bramborové placky s povidlím a mákem. A kdo měl sladkostí ještě málo, dal si jako nášup točenou zmrzku. To vše samozřejmě jako vždy grátis.

Po lovu byla rozdána nejúspěšnějším závodníkům spousta cen v podobě rybářského vybavení a ti nejlepší dostali i poháry, které budou ozdobou nejednoho dětského pokojíčku.


Rybáři na Gulášfestu 2022

Letos se opět náš rybářský tým zúčastnil tradičního Gulášfestu, tentokrát ve složení Mira Konečný, Marťa Kunc a Mira Baxant.

Odborná porota ohodnotila pouze první místo - a zaslouženě vyhráli "Sósedi" - Aleš Ráb a Martin Jílek
V laickém hodnocení lidových znalců životem protřelých gurmánů obsadil první místo "Pohádkový tým", druhé místo "Sokolsaurus" a na nádherném třetím místě se umístili naši Rybáři! Co si budeme vykládat - měli ten gulášek prostě vynikající.
Tak příští rok zase, chlapci!ZÁKAZ VYSAZOVÁNÍ RYB A JINÝCH VODNÍCH ŽIVOČICHŮ MIMO ZARYBŇOVACÍ PLÁN
Výbor SRS upozorňuje své členy na přísný zákaz vysazování ryb (například chycených na jiném revíru, nebo přerostlé ryby z vlastních jezírek) a jiných vodních živočichů (želvy...) do našeho rybníka. Hrozí extrémně vysoké nebezpečí zavlečení různých rybích viróz a nemocí. Mohlo by se tak stát, že v dobré víře obohatit náš rybník o zajímavé úlovky se o úlovky připravíme úplně - a to na dlouhou dobu. Stejně tak, pokud uvidíte kohokoliv pouštět do rybníka cokoliv živého - upozorněte ho na toto nebezpečí a zakročte. Případně toto konání oznamte Výboru SRS.
Vysazování ryb probíhá pouze podle zarybňovacího plánu který byl schválen na Výroční schůzi SRS a pouze s vědomím hospodáře SRS.


RYBÁŘSKÝ ŘÁD SRS

Napsat komentář