POKYNY K LOVU PRO NOČNÍ LOV

Chytá se libovolnou technikou na položenou, plavanou nebo feeder na JEDEN prut
PŘED LOVEM JE ZAKÁZÁNO VNADIT. NENÍ TO POTŘEBA, RYBY U NÁS NEJSOU ZMLSANÉ A POKUD ŽEROU, CHYTNETE JE I NA PANTOFEL...
V průběhu lovů mohou rybáři chytající na položenou nebo feeder vnadit směsí v krmítku. Rybáři chytající na plavanou mohou vnadit množstvím odpovídajícím vnaděním pomocí krmítka, tedy zhruba hrst na nahození. Je zakázáno vnadit pomocí praku, všude dohodíte rukou. Celkem je možno použít 10 l zakrmovací směsi na rybáře, masné červy, hnojňáky...
Účastník lovů musí mít vyprošťovač háčků nebo peán, metr k přeměření úlovků, povolenku k lovu zakoupenou na ostrůvku, podběrák a vezírek umožňující bezpečné vylovení a uchování živé(!) a nepoškozené(!) ryby. POVINNÁ JE PODLOŽKA POD ULOVENÉ RYBY O VELIKOSTI MINIMÁLNĚ 50x90 CM A PODBĚRÁK O VELIKOSTI RAMEN 60 CM. Jedná se nám hlavně o to, aby ryba nebyla zbytečně poškozena. Účastník lovů má právo ponechat si jednoho kapra do 60 cm délky, ostatní ryby musí opatrně vrátit zpět do vody. Zasakovanou rybu nelze měnit.
LOVNÁ MÍSTA pro vaši představu, jaká místa máte žádat při koupi povolenky na ostrůvku.
CENA POVOLENKY JE 200 Kč.
Minimální věk závodníka je 15 let.

19:00 - 20:00  prezentace a obsazování míst
20:00 - 08:00  noční lov


Do našeho rybníka byl vysazen jeseter sibiřský, celkem 12 kusů ve velikosti 70 - 90 cm. Výbor SRS proto vydává dodatek Rybářského řádu s pokyny, jak s jeseterem zacházet.
JESETER SIBIŘSKÝ JE V RYBNÍKU "NA NÁVSI" V SOKOLNICÍCH CELOROČNĚ HÁJEN A CHRÁNĚN.
Přestože je jeseter poměrně tvrdá ryba, je nutno s ním po zdolání zacházet VELMI opatrně a šetrně. Samozřejmostí je zdolání pomocí podběráku (odpovídající velikosti, jeseteři jsou velcí 70 - 90 cm) a také odpovídající podložka pod ulovenou rybu - minimální velikost podložky je stanovena 50x90 cm, není tedy možno rybu pokládat na igelitku ze supermarketu...
Pokud je háček zapíchnut viditelně ve rtu, opatrně jej vyprostíme pomocí peánu, nebo vyprošťovače háčků. Pokud je háček zabodnut hluboko, v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ jej nedolujeme násilím - návazec s háčkem ustřihneme či uřízneme tak, abychom rybu neporanili (nůž a nůžky patří do povinné výbavy rybáře SRS). Porybní budou toto vybavení a dodržování DŮRAZNĚ kontrolovat!
Jeseter může být po zdolání unavený a při vracení do vody může být apatický. Vracíme proto jesetera do vody pomalu a opatrně, jednou rukou ho držíme za kořen ocasu a je dobré s jeseterem mírně ve vodě pohybovat do té doby, dokud sám neprojeví snahu odplavat. Prostě ho tam neházejte jako kus dřeva, chovejte se k němu jako k živému tvoru.
Je v našem vlastním zájmu, aby se v našem rybníku jeseteru dařilo a aby prosperoval.
Výbor SRS přeje všem svým členům hodně hezkých zážitků při lovu jesetera sokolnického!

One thought on “POKYNY K LOVU PRO NOČNÍ LOV

  1. Pingback:

Comments are closed.