Chytá se libovolnou technikou na položenou, plavanou nebo feeder na JEDEN PRUT. V průběhu lovů mohou rybáři chytající na položenou nebo feeder vnadit směsí v krmítku. Rybáři chytající na plavanou mohou vnadit množstvím odpovítajícím vnaděním pomocí krmítka, tedy zhruba hrst na nahození. Je zakázáno vnadit pomocí praku. Celkem je možno použít 10 l zakrmovací směsi na rybáře, masné červy, hnojňáky... Jako nástraha se NESMÍ použít živá ani mrtvá rybka.
Lovící musí mít vyprošťovač háčků nebo peán, metr k přeměření úlovků, povolenku k lovu zakoupenou na ostrůvku, podběrák a vezírek umožňující bezpečné vylovení a uchování živé(!) a nepoškozené(!) ryby. POVINNÁ JE PODLOŽKA POD ULOVENÉ RYBY - postačí i igelit přiměrené velikosti (40x60 cm...). Jedná se nám hlavně o to, aby ryba nebyla zbytečně poškozena.
Účastník lovů má právo ponechat si jednoho kapra do 60 cm délky, ostatní ryby musí opatrně vrátit zpět do vody. Zasakovanou rybu nelze měnit.
CENA POVOLENKY PRO DÍTĚ JE 0 KČ.
Minimální věk lovícího je 5 let, maximální 15 let. Osoby mladší 12ti let mohou lovit pouze v doprovodu dospělé osoby.
Po příjezdu k rybníku si zaregistrujte u pořadatele lovů na ostrůvku svoje jméno.
06:30 - 07:00 prezentace a obsazování míst
07.00 - 11.00 lov
11.30. TOMBOLA a vyhlášení výsledků
Pro všechny účastníky lovu je jako dárek připraveno pohoštění a pro nejúspěšnější lovce jsou připraveny hodnotné rybářské ceny.
Do našeho rybníka byl vysazen jeseter sibiřský, celkem 12 kusů ve velikosti 70 - 90 cm. Výbor SRS proto vydává dodatek Rybářského řádu s pokyny, jak s jeseterem zacházet.
JESETER SIBIŘSKÝ JE V RYBNÍKU "NA NÁVSI" V SOKOLNICÍCH CELOROČNĚ HÁJEN A CHRÁNĚN.
Přestože je jeseter poměrně tvrdá ryba, je nutno s ním po zdolání zacházet VELMI opatrně a šetrně. Samozřejmostí je zdolání pomocí podběráku (odpovídající velikosti, jeseteři jsou velcí 70 - 90 cm) a také odpovídající podložka pod ulovenou rybu - minimální velikost podložky je stanovena 50x100 cm, není tedy možno rybu pokládat na igelitku ze supermarketu...
Pokud je háček zapíchnut viditelně ve rtu, opatrně jej vyprostíme pomocí peánu, nebo vyprošťovače háčků. Pokud je háček zabodnut hluboko, v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ jej nedolujeme násilím - návazec s háčkem ustřihneme či uřízneme tak, abychom rybu neporanili (nůž a nůžky patří do povinné výbavy rybáře SRS). Porybní budou toto vybavení a dodržování DŮRAZNĚ kontrolovat!
Jeseter může být po zdolání unavený a při vracení do vody může být apatický. Vracíme proto jesetera do vody pomalu a opatrně, jednou rukou ho držíme za kořen ocasu a je dobré s jeseterem mírně ve vodě pohybovat do té doby, dokud sám neprojeví snahu odplavat. Prostě ho tam neházejte jako kus dřeva, chovejte se k němu jako k živému tvoru.
Je v našem vlastním zájmu, aby se v našem rybníku jeseteru dařilo a aby prosperoval.
Výbor SRS přeje všem svým členům hodně hezkých zážitků při lovu jesetera sokolnického!